Kémia Világ Hivatalos Oldala

 Jelen videómban bemutatom, hogyan jön létre a szénsav, a kénsav, a salétromsav, a salétromsav, valamint a foszforsav. Ezenkívül megvizsgálom a bázisokkal való reagálásukat is (természetesen reakcióegyenletekben). A kalcium-karbonát nem savmaradékion, hanem só.

Jelen, volt élő közvetítésemben bemutatom a természetben megtalálható ásványok, terméselemek képletét, létrejöttüket. Ezenkívűl a mészkő kémiai tulajdonságaival is megismerkedhetnek. 

 Jelen, volt élő közvetítésemben bemutatom a redoxi-reakciókat, valamint a sav-bázis reakciókat. Ezenkívűl megmérjük a sósav, a denaturál szesz és a víz pH értékét.

 Jelen videómban megnézhetjük, hogyan állítjuk elő a fémeket, megismerkedhetünk a periódusos rendszer főcsoportjaiban lévő elemek előfordulását a természetben, valamint a vaskohászatba is betekinthetünk. A CaO az égetett mész, az oltott mész pedig a Ca(OH)2.

 Jelen videómban bemutatom, hogyan állítsunk elő kémiai csapadékot réz-szulfátból azaz réz-gálicból és nátrium-hidroxidból.

 Jelen videómban bemutatom a hidrogén-peroxid, kálium-jodid és mosogatószer reakcióját. Heves habfejlődés következik be.

Jelen videómban bemutatom, hogy a hidrogén peroxid, a mangán-dioxiddal, hogyan reagál. Katalizátorként viselkedik, így a barnakőpor a kémcső aljában megmaradt.

 Jelen videómban bemutatok egy példát a dedoxi-reakciókra. Kis robbanás követi az alkálifém vízbe való helyezését.